Ispod tekstova imate grbove i imena svih učesnika ABA-Jadranske lige, EVROLIGE, i EVROCUPA!

субота, 15. септембар 2012.

Zvezda poslednja, Lukoil odrzao lekciju

Košarkaši Crvene zvezde DIVA izgubili su od domaćina turnira Bugarskog Lukoila rezultatom 75:85 (20:22, 23:18, 18:25, 14:20) Podsetimo, Zvezda je u petak u polufinalu izgubila od atinskog Panatinaikosa 64:70, dok je Lukoil umalo stigao do iznenađenja protiv Barselone (69:71).

Odlično su Beograđani otvorili utakmicu, poveli 13:4. Potom je pet vezanih poena postigao Mohamed Abukar i Lukoil pravi seriju 7:1, kojom dolazi do prednosti od 16:15. Na kraju uvodne deonice Bugari su imali dva poena viška (22:20). Lukoil je sa serijom 6:2 počeo drugi deo meča (28:22), ali je potom Crvena zvezda odigrala sjajan period i serijom 10:0 povela sa 32:27. Na odmor su crveno-beli otišli sa tri poena u svoju korist - 40:43.

Uzbudljiva i neizvesna utakmica nastavljena je u trećoj četvrtini, kada su se timovi smenjivali u vođstvu. Abukar bio je nerešiva enigma za odbranu crveno-belih, pa je posle 30 minuta rezultat glasio 65:61 u korist domaćina. Poslednji period Zvezda je krenula lošom odbranom, Marinov i Stojkov pogodili su nekoliko otvorenih šuteva za 75:68, a meč u korist Lukoila definitivno je prelomio Božidar Avramov trojkom na minut pre kraja za 83:72.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Avramov sa 19 poena, dok je Abukar ubacio 16. Istakao se i Amerikanac Devin Grin sa 15 pogodaka. Kod Crvene zvezde Moris Almond je predvodio strelce sa 15 poena, Raško Katić ga je pratio sa 13, a Igor Rakočević sa 10 poena.

U finalu turnira od 18 sati sastaju se Panatinaikos i Barselona.