Ispod tekstova imate grbove i imena svih učesnika ABA-Jadranske lige, EVROLIGE, i EVROCUPA!

субота, 22. септембар 2012.

Radnički kao furija, deseta pobeda za kraj priprema

Sjajan bilans tokom aktuelnih priprema za novu sezonu košarkaši kragujevačkog Radničkog zaokružili su večerašnjim trijumfom u Dimitrovgradu nad šampionom Bugarske, ekipom Lukoila.

Deset pobeda, uz samo jedan poraz, učinak su košarkaša Radničkog tokom priprema za predstojeću sezonu, koja startuje narednog vikenda.
Jubilarni, deseti trijumf Kragujevčani su ostvarili večeras, u poslednjoj proveri pred start sezone. U revijalnoj utakmici koja je odigrana u Dimitrovgradu, povodom otvaranja nove hale u ovom gradu, Radnički je slavio prilično ubedljivo, rezultatom 82:69 (19:20, 26:13, 20:14, 17:22).
Posle neizvesnih prvih deset minuta, Radnički je u drugoj četvrtini ''dodao gas'', a razliku je dodatno uvećao u trećoj deonici, posle koje je rezultat bio 65:47 za ekipu Miroslava Nikolića. U poslednjih deset minuta Kragujevčani su rutinski priveli meč kraju.
Najefikasniji večeras bio je Birčević sa 16 poena. Teriko Vajt je dodao 12, dok su Borisov i Vortington upisali po 11.

Podsetimo Radnički je osvojio treće mesto na humanitarnom turniru u Nišu.