Ispod tekstova imate grbove i imena svih učesnika ABA-Jadranske lige, EVROLIGE, i EVROCUPA!

недеља, 30. септембар 2012.

Bešiktaš osvojio Superkup Turske!

Košarkaši Bešiktaša osvojili su prvi trofej u novoj sezoni, nakon što su u finalu Superkupa Turske savladali velikog rivala Anadolu Efes rezultatom 77:75.

Prva četvrtina donela je izjednačenu igru (18:18), ali je već u drugom periodu Bešiktaš zaigrao mnogo bolje u defanzivi što im je donelo prednost na poluvremenu od osam poena 43:35.

U nastavku susreta Efes nešto bolji. Dolazili su u nekoliko navrata u situaciju da preokrenu susret, ali je Bešiktaš i u završnih deset minuta ušao sa plusom od osam poena 59:51.

Poslednja četvrtina pripala je Efesu koji je uspeo da odvede meč u neizvesnu završnicu. Ipak, do preokreta nisu mogli, paje Bešiktaš zasluženo stigao do trofeja.

Ačik Tutku je predvodio Bešiktaš sa 14 poena, dok je Jordan Farmar kod Efesa ubacio 16 poena.

Duško Savanović je u timu Efesa odigrao 14 minuta i zabeležio je 5 poena.