Ispod tekstova imate grbove i imena svih učesnika ABA-Jadranske lige, EVROLIGE, i EVROCUPA!

петак, 28. септембар 2012.

ABA: Igokea pobedom započela sezonu

Košarkaši Igokee su pobedom započeli sezonu u ABA ligi, pobedom nad Širokim. Tim iz Aleksandrovca slavio je pobedu rezultatom 69:63 (29:10, 12:17, 12:22, 16:14).
 Prvih pet minuta meča u Širokom Brijegu prošlo je potpuno izjednačeno, da bi potom igrači Dragana Bajića krenuli u furioznu seriju. Od rezultata 7:7, do kraja prvog perioda igre Igokea je stvorila seriju u 22:3 i tako ostavila u šoku prisutne u "Pecari". Nastavila se serija i u drugom kvartalu, pa je Igokea došla do velikih +25.

Tada se domaćin "probudio" i počeo polako da se vraća u meč. U tridesetom minutu rezultat je već bio u egalu, ali Hamonds, Joksimović i ostali održali su prednost na strani Igokee. Uspeo je gost da iskontroliše i poslednje atake Širokog i upiše prvi trijumf u novoj sezoni, sa konačnih 69:63.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Edvards sa 19 poena, dok se na drugoj strani istakao Planinić, koji je ubacio 18.